30 Ekim 2019

Kumbara

Günlük yaşantımızda oldukça fazla yer alan kumbara, değişik boyutlarda ve şekillerde karşımıza çıkıyor. Gerek tasarruf yapmak için gerekse para biriktirmek için kullanılan kumbara hayatımızı da kolaylaştıran bir özelliğe sahip. En ihtiyaç duyulan anda kumbaradan alınan para kurtarıcı olabiliyor.

Özellikle küçük yaşlarda başlayan bu uygulama ilerleyen yaşlarda da alışkanlığı devam ettirme yönünde hayatımızda yerini alıyor. Bayram harçlıklarını biriktirmek için çocukluğumuzun olmazsa olmazı kumbara yıllar geçtikçe değerlenmeye başladı. Bazı bankalar kumbara hesabı açmaya başladı. Bazı kurumlarda bu tarz yaklaşımlar değer kazanmaya başladı.

Kumbara, yeri geldiğinde bir ekmek parası ihtiyacını karşılarken yeri geldiğinde bir çocuğun bisiklet parasını karşıladı.

Dokunulmazlığı vardır. Biriken paralar gün gelecek ihtiyacımız olan her ne ise onu almaya yardımcı olacaktır. Günler, aylar, yıllar geçerken heyecan içinde açılan kumbaranın içinden çıkan paralar umutlar yeşertir.

Günümüzde kumbaraların oldukça fazla çeşidi vardır. Bazıları attığımız parayı hesaplarken kimileri de özel kilidi sayesinde olumsuz olaylara karşı paramızı korur.

Kumbara, küçük yaşlardan itibaren ekonomi bilinci kazandırır. Tasarruf için vazgeçilmez bir araçtır. Küçük yaşlarda kazanılan ekonomi bilinci sayesinde kişiler harcama yaparken hem tasarruflu hareket etmeyi alışkanlık haline getiriyor hem de ekonomik açıdan para biriktirme ve harcama limitlerini kontrol altına tutmayı başarıyorlar.

Medeniyetler boyunca her milletten her insanın günümüze kadar yapmış olduğu tasarruf örnekleri bizlerinde bu yönde doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi sayılmaktadır. Birçok kaynakta da görüleceği gibi tasarruf hem ailemiz için hem de ülkenin geleceği için vazgeçilmezdir.

Kumbara = Tasarruf. Kumbaranın tarihi gelişimine baktığımızda önemini daha iyi anlıyoruz. Tasarruf etmenin en basit yolu olan kumbara bizlere hem heyecanla paramızı biriktirme fırsatı veriyor hem de biriktirirken kazanma duygusu aşılıyor.

Kumbarayı bizden almak istemezseniz kendinizde kumbara yapabilir ve ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Kumbara nasıl yapılır diye sorar gibisiniz. Evde kumbara yapmak için çok az malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Hemen her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz; karton, yapışkan, bant ve makas ile harika kumbaralar yapabilirsiniz.

Sonuç olarak kumbarayı hafife almamak gerekiyor. Bilinçli bireyler yetiştirmek ve geleceğimiz için güzel şeyler yapmak istiyorsak kumbaraya gerektiği gibi önem vermemiz gerekiyor. Umarız bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Birçok çeşit ve uygun fiyatlarla sizlere sunduğumuz kumbaralara bakmayı ihmal etmemenizi umuyoruz.

Netten Kapına olarak en uygun fiyatlarla her zaman en kaliteli ürünleri ulaştırmaya devam etmeye çalışacağız.

Netten Kapına

İnternetten Alışverişin Keyifli Adresi

X